Нетаньяху: Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман

Гордон
Нетаньяху: Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував президенту США Дональду Трампу за рішення про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. Про це йдеться у відеозверненні Нетаньяху, оприлюдненому на YouTube-каналі IsraeliPM.

"Це історичний день. Ми глибоко вдячні президенту Трампу за його сміливе і справедливе рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і відкрити тут посольство США", – заявив Нетаньяху.

На думку ізраїльського прем'єра, таке рішення Вашингтона є "важливим кроком на шляху до миру".

Нетаньяху додав, що у священних місць у Єрусалимі статус-кво не зміниться.

"Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман", – підкреслив він.

Сьогодні Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародне співтовариство цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз розташована в Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.

Глава Палестини Махмуд Аббас у 2014 році пропонував зробити Єрусалим спільною столицею двох держав.

Ще будучи кандидатом у президенти США, Трамп пообіцяв прем'єр-міністрові Біньяміну Нетаньяху в разі перемоги на виборах визнати Єрусалим "неподільною" столицею Ізраїлю.

6 грудня президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва через визнання США Єрусалима столицею Ізраїлю.