МЗС Латвії: Українське питання має залишатися в центрі порядку денного ОБСЄ

ZIK 3

Вчора, 7 грудня, у Відні міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс взяв участь в 24-му засіданні Ради міністрів Організації з безпеки і співпраці в Європі. У своїй промові він підкреслив, що українське питання має залишатися в центрі порядку денного ОБСЄ.

Про це повідомляє прес-служба МЗС Латвії.

Рінкевічс підкреслив, що Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні. У той же час він висловив підтримку дипломатичним зусиллям вирішити кризу в рамках Нормандського формату і тристоронньої контактної групи, домігшись повного виконання Мінських угод.

Міністр визнав, що необхідна велика політична воля і прагнення організації домогтися вирішення заморожених конфліктів у Європі.

В ході засідання Ради міністрів ОБСЄ Е. Рінкевічс взяв участь в спеціальній нараді по ситуації в області прав людини в Криму. Він висловив стурбованість з приводу погіршення становища з правами людини в Криму, особливо обмеження прав людини і основних свобод кримських татар з початку здійснення Росією анексії Кримського півострова. Важливо, щоб це питання залишалося на порядку денному міжнародних організацій, підкреслив міністр.

В ході наради міністр зустрівся з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром, щоб обговорити ситуацію з правами людини кримських татар та актуальні проблеми в Латвії.