В Іраку затримали п’ять німецьких джихадисток

ZIK
Німецька школярка в рядах ІД Фото: dw.com/ru
Німецька школярка в рядах ІД Фото: dw.com/ru

В ході зачистки іракського Мосула від залишків бойовиків терористичного угруповання «Ісламська держава» були затримані 20 джихадисток.

Про це пише сьогодні газета Die Welt, повідомляє «Німецька хвиля».

Серед затриманих п’ять прихильниць ІД, які приїхали до Іраку з Німеччини. Одна з них, цілком ймовірно, – 16-річна школярка з Саксонії.

В даний момент прокуратура Саксонії перевіряє оперативну інформацію про те, що мова може йти про Лінде В., жительку Пульсніца, невеликого міста недалеко від Дрездену. Німкеня, яка прийняла іслам, зникла з дому влітку 2016 року. Ще в Німеччині вона потрапила в поле зору правоохоронних органів через свої інтернет-контакти з прихильниками «Ісламської держави».

Прокуратура порушила стосовно неї справу за звинуваченням у підготовці скоєння тяжкого державного злочину. Справа була припинена в зв’язку зі зникненням підозрюваної.

За інформацією слідства, близько півтора роки тому Лінда В. поїхала в Туреччину для того, щоб в подальшому перебратися до Сирії або Іраку. Після цього її слід було втрачено.

«Якщо вона знову з’явиться і буде однозначно ідентифікована, то слідство буде продовжено», – заявив прокурор Лоренц Хазе (Lorenz Haase) в інтерв’ю агентству dpa.

Крім німкень, серед затриманих жінок-бойовиків були представниці Росії, Лівії, Туреччини, Сирії та Канади. Вони ховалися в підземному тунелі і мали при собі стрілецьку зброю і пояси смертників, готуючись до нападів на урядові війська.