Адвокат Богомазов заявив, що ходив за порядком для Саакашвілі в Генпрокуратуру, проте так і не отримав її

Гордон
Адвокат Богомазов заявив, що ходив за порядком для Саакашвілі в Генпрокуратуру, проте так і не отримав її

Адвокат лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі Павло Богомазов заявив, що мав намір отримати підозру щодо його підзахисного і навіть ходив по неї в Генеральну прокуратуру України (ГПУ), однак жодних документів там йому не дали. Про це він заявив у коментарі "Українській правді".

"Я не те, що візьму, я хочу її отримати. Я спеціально ходив для цього до ГПУ. Чому вони всупереч закону надсилають її поштою, замість зі мною зустрітися, мені не зрозуміло. Для чого затягувати час?" – підкреслив Богомазов.

За його словами, надсилання підозри поштою – "позапроцесуальній механізм".

На запитання журналіста, чому Саакашвілі не може з'явитися до слідчого за поясненням, Богомазов відповів: "Ми вчора до них і ходили з цього приводу. Але ми ж не будемо за ними бігати по всьому Києву і благати їх. Ми не порушуємо закон, вони порушують... Ми вчора приходили одразу. Оскільки все відбувається всупереч закону, ми хочемо хоча б отримати повістку – це такий уже примітивізм, що далі нікуди. Навіть повістку, і ту не хочуть вручати! Оголошують щось із трибуни Верховної Ради, розголошують дані досудового розслідування".

Адвокат переконаний, що для оголошення в розшук Саакашвілі немає підстав.

"Саакашвілі ні від кого не ховається. Чому слідчі елементарно оперативного працівника не присилають, щоб він вручив йому повістку, теж не зрозуміло. Кілька годин тому я бачив його в наметовому містечку. Він зустрічається з людьми, за два метри від нього стоять правоохоронці", – стверджує Богомазов.

Він переконаний – правоохоронці знають, що діють поза законом.

5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та приховуванні їхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили в службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі одержало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".

Прес-секретар партії "Рух нових сил" Мар'яна Почтар повідомила, що Саакашвілі не планує приходити на допит у СБУ 6 грудня. Замість цього він проведе брифінг під стінами парламенту.

Національна поліція і СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.

Уранці 6 грудня політик заявив про початок штурму наметового табору біля будівлі парламенту. У поліції повідомили, що спецоперація в наметовому містечку під Верховною Радою була пов'язана з розшуком і затриманням Саакашвілі.