МЗС Туреччини викликав посла Німеччини з фестивалю курдів в Кельні

Гордон
МЗС Туреччини викликав посла Німеччини з фестивалю курдів в Кельні

Міністерство закордонних справ (МЗС) Туреччини викликало посла Німеччини через фестиваль курдів у німецькому Кельні на підтримку лідера Робітничої партії Курдистану (РПК) Абдуллаха Оджалана, який відбуває ув'язнення в Туреччині, повідомляють на сайті відомства.

У МЗС заявили, що акція, яка пройшла 16 вересня, була "пропагандистською", і висловили протест через те, що її проведення дозволили.

Туреччина звинуватила Німеччину в політиці подвійних стандартів у питанні боротьби з тероризмом. У відомстві підкреслили: до фестивалю влада ФРН заявляла, що не допустить таких заходів.

Робітничу партію Курдистану в Туреччині вважають терористичною. Її лідер Оджалан із 1999 року відбуває довічне ув'язнення в турецькій в'язниці на острові Імрали. У Німеччині використання прапорів РПК і портретів лідера партії заборонили.

Відносини між Анкарою та Берліном останнім часом були напруженими, зокрема через численні арешти та звільнення, які тривають у Туреччині з часу невдалої спроби перевороту влітку 2016 року.

4 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Туреччина не має стати членом ЄС, і пообіцяла провести консультації щодо припинення відповідних переговорів з Анкарою.