Єгор Соболєв: Атака на НАБУ почалася рік тому

Гордон 1
Єгор Соболєв: Атака на НАБУ почалася рік тому

Атаку на Національне антикорупційне бюро України почали рік тому, заявив журналістам у кулуарах парламенту нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Вони відчувають реакцію суспільства і західних партнерів. Там, де вони не одержують відразу відсічі, вони це роблять, а де одержують – відразу відступають назад. Завдання українського суспільства – а не тільки Білого дому або Брюсселя – знищити топ-корупцію, побачити топ-корупціонерів за ґратами, включно з нинішнім президентом, генпрокурором, іншими чиновниками, і потім стежити, щоб ніхто на їхньому місці не намагався цього повторювати", – сказав депутат.

6 грудня комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції визнав незадовільною роботу нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва на посаді голови.

Цього ж дня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, у якому запропоновано надати Верховній Раді право висловлювати недовіру керівникам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним чиновникам призводить до їх відставки.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня. Він назвав це "вбивством НАБУ".

Міжнародна організація Transparency International попередила, що ухвалення законопроекту буде означати демонтаж антикорупційної реформи в Україні.