У 2014 році кандидатуру Тенюха на посаду міністра оборони України вносила "Свобода" – Турчинов

Гордон 3
У 2014 році кандидатуру Тенюха на посаду міністра оборони України вносила

У лютому 2014 року на посаду міністра оборони України партія "Свобода", яка входила в парламентську коаліцію, запропонувала кандидатуру Ігоря Тенюха. Про це на процесі у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Квота щодо призначення міністра оборони відійшла Всеукраїнському об'єднанню "Свобода", яке і внесло кандидатуру Тенюха на посаду", – сказав він.

Адвокат Януковича поставив уточнювальне запитання, чи не пропонували тоді "іншого військового", зокрема, екс-президенти України Леонід Кучма і Леонід Кравчук, екс-голови Служби безпеки України Ігор Смешко і Євген Марчук.

"Ні Марчук, ні Смешко, ні Кучма з Кравчуком не входили до складу парламентської більшості. І, відповідно, не мали можливості пропонувати, згідно з регламентом Верховної Ради, кандидатів на посаду того чи іншого міністра", – заявив Турчинов.

На уточнення захисту, чи було ними запропоновано кандидатуру генерала армії Віталія Радецького, Турчинов заявив, що вже відповів на запитання.

В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича в державній зраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України, що призвело до загибелі людей. Щодо екс-президента застосовують процедуру заочного засудження.

Тенюх виконував обов'язки міністра оборони України з 27 лютого до 25 березня 2014 року.

Радецький обіймав посаду міністра оборони з 8 жовтня 1993 року до 25 серпня 1994 року.