У 2014 році кандидатуру Тенюха на посаду міністра оборони України вносила "Свобода" – Турчинов

Гордон
У 2014 році кандидатуру Тенюха на посаду міністра оборони України вносила

У лютому 2014 року на посаду міністра оборони України партія "Свобода", яка входить у парламентську коаліцію, запропонувала кандидатуру Ігоря Тенюха. Про це на процесі у справі про держзраду Януковича в Оболонському райсуді Києва повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Квота щодо призначення міністра оборони відійшла Всеукраїнському об'єднанню "Свобода", яке і внесло кандидатуру Тенюха на посаду", – сказав він.

Адвокат Януковича поставив уточнювальне запитання, чи не пропонували тоді "іншого військового", зокрема, екс-президенти України Леонід Кучма і Леонід Кравчук, екс-голови Служби безпеки України Ігор Смешко і Євген Марчук.

"Ні Марчук, ні Смешко, ні Кучма з Кравчуком не входили до складу парламентської більшості. І, відповідно, не мали можливості пропонувати, згідно з регламентом Верховної Ради, кандидатів на посаду того чи іншого міністра", – заявив Турчинов.

В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича в державній зраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України, що призвело до загибелі людей. Щодо екс-президента застосовують процедуру заочного засудження.

Тенюх виконував обов'язки міністра оборони України з 27 лютого до 25 березня 2014 року.

7 лютого 2018 року Тенюх заявив у суді у справі Януковича, що віддавав наказ військам у Криму "тримати жорстку оборону".