Українські волонтери створили безпілотник, який не можуть зафіксувати сучасні системи спостереження

Експрес
Українські волонтери створили безпілотник, який не можуть зафіксувати сучасні системи спостереження
Волонтери із Черкас та Києва створили безпілотник “Маргарита”.
За їхніми словами, його не можуть зафіксувати новітні системи спостереження, а при гасінні GPS-сигналу він здатен повернутися, – повідомляє В’ячеслав Скічко на своїй сторінці у Facebook.
Над розробкою працювати протягом року. Безпілотник здатен фіксувати позиції військовослужбовців, натомість його не можуть зафіксувати навіть прогресивні системи спостереження, кажуть розробники.
“Це універсальна машина, вона працює як коригувальник вогню, як дальній розвідник. Це птах, що летить далі і довше, ніж ті, які стоять на озброєнні”, – цитують розробника безпілотної системи з позивним “Майстер”.
За його словами, при гасінні GPS сигналу “Маргарита” не тільки повернулася, але й виконала бойовий маршрут.
Військовослужбовець із позивним “Кречет” працює над дисертацією із систем радіоуправління. Він підкреслив, що “основна ідея – зберегти життя людям. І основна постановка цих систем – це збереження життя людей”.
“Маргариту” поки тестують, а волонтери анонсують збір коштів на наступний проект – “Тарас”. Його назвали на честь молодого науковця – розробника безпілотників, який передчасно загинув. Планують, що система “Тарас” складатиметься з двох літаків-розвідників, які працюватимуть у тандемі. Нові безпілотники назвуть “Грім” та “Блискавка”.
Нагадаємо, раніше з’явилося відео знищення зенітної установки терористів “ЛДНР” за допомогою безпілотника.