Турчинов в лютому 2014 року підготував указ про введення воєнного стану, але його не підтримали лідери партій

УНІАН 1
фото УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це Турчинов повідомив під час засідання Оболонського райсуду Києва у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

«Оголошення воєнного стану – це дійсно жорсткі обмеження конституційних прав наших громадян: обмеження права на зібрання і масові заходи, можливість проводити конфіскацію власності. Про введення воєнного стану Україна повинна поінформувати навіть ООН», - сказав він.

Турчинов зазначив, що коли у декількох регіонах почався «сепаратистський шабаш», то введення воєнного стану, «безумовно, дуже б допомогло».

«27 (лютого) ввечері я дав наказ керівнику юридичного управління Адміністрації (президента) підготувати відповідний указ про введення воєнного стану, але що було важливо – введення воєнного стану не дає права на застосування зброї, право на активне застосування зброї дає лише оголошення війни. Введення воєнного в Криму - у нас не було заходів його реалізувати. Але по всій країні, дійсно, це була б серйозна допомога», - заявив він.

За словами Турчинова, він сподівався, що політики підтримають рішення про запровадження воєнного стану.

«28 лютого на засіданні Ради національної безпеки я планував отримати підтримку цього рішення, але указ не може працювати, якщо його не схвалить Верховна Рада, саме тому 28 (лютого), щоб отримати підтримку Верховної Ради, я запросив лідерів політичних сил і фракцій, які тоді складали більшість у парламенті, аби отримати їх політичну підтримку, інакше шансів провести рішення через парламент не було», - зауважив Турчинов.

Він додав, що тодішні політичні лідери також розуміли, що російська агресія може затягнутися на довгий час.

«Й у них мабуть були підстави вважати, що введення воєнного стану призупиняє проведення будь-яких виборів. І це призведе до того, що у мене буде необмежена влада на необмежений час. Тому за це рішення проголосував тільки я один під час голосування на засіданні РНБО», - пояснив Турчинов.

«З іншого боку, можу зрозуміти колег, чому вони не підтримали. Тому що вважали, що проведення чесних виборів і отримання легітимного президента - можливо, дехто з них хотів стати таким президентом – значно посилить позиції України», - додав секретар РНБО.