В ОБСЄ закликали ООН до співпраці у питанні розміщення миротворців в Донбасі

Дзеркало Тижня
В ОБСЄ закликали ООН до співпраці у питанні розміщення миротворців в Донбасі

Генсек ОБСЄ висловив стурбованість у зв'язку з активізацією бойових дій в Донбасі.

Організація з безпеки ы співробітництва в Європі (ОБСЄ) повинна бути тісно залучена у процес планування розміщення в Донбасі миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй (ООН), вважає генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер.

"Ми готові співпрацювати з ООН по будь-яких конкретних пропозиціях, які надійдуть від Ради безпеки ООН, і ОБСЄ слід бути тісно залученою у процес планування", - зазначив Гремінгер, відкриваючи засідання голів зовнішньополітичних відомств країн ОБСЄ.

Генсек ОБСЄ нагадав про те, що організація є давнім партнером ООН у "врегулюванні конфліктів, у вирішенні конфліктів й у відновленні після них".

Гремінгер також висловив занепокоєння у зв'язку з ескалацією збройного конфлікту на сході України.

"Ми повинні докладати більше зусиль, щоб вийти з політичного глухого кута і домогтися виконання Мінських домовленостей усіма сторонами", - підкреслив він.

Читайте також: Миротворці ООН в Донбасі є пріоритетом для США - Тіллерсон

Нагадаємо, що Курт Волкер і Владислав Сурков зустрілися в Белграді 13 листопада. На зустрічі американська сторона представила власні пропозиції щодо проекту резолюції Радбезу ООН щодо розміщення місії в Донбасі. Як повідомив пізніше Сурков, вони включають 29 абзаців. За словами помічника президента РФ, три з них російська делегація "визнала прийнятними".

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна, США, Німеччина і Франція вже практично розробили спільний проект резолюції ООН щодо миротворців в Донбасі

Як повідомлялося раніше, Курт Волкер висловив думку про те, що резолюція ООН щодо введення миротворців в Донбас може бути готова до кінця року. 1 грудня стало відомо про те, що план Волкера стосовно введення миротворців вже узгоджено українською, німецькою та французькою сторонами.

Волкер також повідомив про те, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН в Донбасі у відповідь на російську ініціативу та спробувати досягти домовленості.

Детальніше про розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Интерфакс / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter