У зоні АТО через збій системи впав ворожий безпілотник "Орлан-10" — штаб

Тиждень 2

У зоні АТО через технічний збій системи впав безпілотник «Орлан», що відповідає моделі, яку виготовляють у Росії. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

Згідно з повідомленням, інцидент стався у суботу, 17 вересня, в першій половині дня.

«Розробкою "Орлан-10" займається російське підприємство під назвою "Спеціальний технологічний центр". Корпус і двигун — російського виробництва, електронна «начинка» родом із Тайваню, що, зрештою, зовсім не дивує. Цей БПЛА Росія часто застосовує на Донбасі для розвідки та коригування вогню артилерії. Безпілотний літальний апарат недешевий – 18 мільйонів рублів коштує сам комплекс, а вартість літака коливається в районі 5-7 млн. рублів. Ці БПЛА несуть серйозну загрозу і, зазвичай, застосовуються комплексно, по 2-3 літаки на операцію», - йдеться у повідомленні.

Дивіться також: У зоні АТО склад підрозділів ППО удосконалював тактику знищення ворожих безпілотників

У штабі пояснили, що якщо у групі три літальних апарати, то перший веде розвідку з висоти 1000–1500 м, другий — це БПЛА радіоелектронної боротьби, третій — ретранслятор, який здійснює передачу розвідувальної інформації центру управління (висота 4,5–5 км та більше).

«Частіше в групі два апарати — розвідник та ретранслятор. Імовірно, що в групах з двох БПЛА на розвіднику встановлено додаткове обладнання для створення активних шумових перешкод», - розповіли в прес-центрі.

У штабі також зазначили, що за класифікацією «Орлан-10» відноситься до оперативно-тактичного, малого радіусу дії. Крім того, апарат не вимагає злітно-посадкової смуги для зльоту і посадки, стартує з катапульти. Також може приземляється з парашутом, для демпфірування удару при приземленні застосовується пневматичний надувається буфер.

Нагадаємо, в серпні українські військовослужбовці знищили безпілотник терористів у зоні АТО.