Оприлюднили нові деталі складання ЗНО-2018

Експрес
Оприлюднили нові деталі складання ЗНО-2018
За інформацією Українського цeнтру оцінювання якості освіти, змін не передбачено хіба що в ЗНО з української мови та літератури, історії України, математики. З географії, хімії, біології та фізики змінилася кількість завдань та максимально можлива кількість балів.
До прикладу, у роботі з біології буде не 50, а 48 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, - 80, а не 76. Текст із географії складатиметься не з 58, а з 56 завдань. При цьому максимально можлива кількість балів становитиме не 92, а 94. У роботах з хімії буде не 50, а 52 завдання трьох, а не чотирьох форм (уже не буде завдання на встановлення правильної послідовності). Максимально можлива кількість балів незмінна - 80. Більше завдань буде і в тестовому зошиті з фізики - не 34, а 38. Якщо все написати правильно, то нарахують не 56, а 60 балів.
У тестах з англійської, німецької, французької та іспанської мов - значно більше змін.
- У роботах із іноземних мов передбачено частину, якої раніше не було, - розповідає Ольга Стрелюк, заступник директора Українського цeнтру оцінювання якості освіти. - Йдеться про аудіювання - "Розуміння мови на слух".
Тож робота вже складатиметься не з трьох, а з чотирьох частин: "Розуміння мови на слух (аудіювання)", яка міститиме 16 завдань різних форм; "Читання" (22 завдання); "Використання мови" (20 завдань); "Письмо" (одне завдання відкритої форми).
Самих же завдань з іноземної мови буде вже не 43, як раніше, а 59.
- Як саме відбуватиметься аудіювання?
- Першою частиною роботи буде саме аудіювання, на яке виділено півгодини. Тобто якщо раніше на виконання роботи відводили 120 хвилин, то наступного року тестування з іноземних мов триватиме 150 хвилин. Учасники ЗНО слухатимуть аудіозаписи і відповідатимуть на запитання, що стосуватимуться почутого. Буде декілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин. Зокрема, це може бути розмова у формі діалогу. До кожного прослуханого елементу розмови, який звучатиме двічі, будуть запитання. Й учасники тестування відповідатимуть на них.
- Максимально можлива кількість балів за тест з іноземної мови збільшиться?
- Так. Раніше можна було набрати 56 балів, правильно виконавши всі завдання роботи. А вже наступного року - 72 бали.
- Яку частину роботи з іноземної мови зараховуватимуть випускникам шкіл як результат ДПА?
- Випускникам, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або на академічному рівні, не зараховуватимуть результатів виконання завдань від 33 до 48 включно (загалом 16 завдань) із частин "Читання" та "Використання мови". А от випускникам, які вивчали іноземну мову на профільному рівні (мали більше годин на тиждень, відведених на іноземну мову), зараховуватимуть результат виконання всіх завдань. І саме результати виконання всіх завдань роботи будуть необхідними під час прийому до вищих навчальних закладів.
- А як щодо інших предметів?
- Результат виконання всіх завдань робіт із предметів, які обере абітурієнт, використовуватимуть під час вступу. А от як результат ДПА із деяких предметів зараховуватимуть лише частину роботи. Якщо йдеться про результати роботи з української мови та літератури, то результати виконання завдань із літератури як результат державної підсумкової атестації не зараховуватимуть. Для математики результат виконання завдань 1 - 28, 31, 32 буде зараховано як результат ДПА, для історії України - лише завдання, які стосуються ХХ століття.
Богданна МАРТИНИК, газета Експрес