У Донецьку повідомили про створення "Малоросії"

Дзеркало Тижня 1
У Донецьку повідомили про створення

Після провалу путінського проекту "Новоросія" в Донецьку вирішили створити "Малоросію" і ввести в неї надзвичайний стан на три роки.

Ватажок терористичного угруповання "ДНР", що діє в Донецьку під прикриттям російської окупаційної армії, Олександр Захарченко повідомив про створення нового проекту під назвою "Малоросія".

"Ми, представники регіонів колишньої України, за винятком Криму, заявляємо про заснування нової держави, яка є наступницею України. Ми згодні в тому, що нова держава буде називатися "Малоросія", так як сама назва Україна дискредитувало себе", - сказав Захарченко.

Ватажок терористичного угруповання запропонував оголосити столицею "Малоросії" Донецьк (не Луганськ), а Київ зробити історико-культурним центром.

Захарченко також заявив, що в "Малоросії" необхідно буде ввести надзвичайний стан на три роки.

"Ми пропонуємо новий план, план реінтеграції країни. Не так давно ми запустили державну програму по об'єднанню народів Донбасу, ми пропонуємо всім жителям України вихід з війни через перезаснування країни, це мирний вихід. Але тут є кілька умов - його повинні підтримати самі жителі України. Ми вже провели консультації з представниками влади та бізнесу регіонів, а також, якщо міжнародне співтовариство підтримає ідею. Це перше і останнє нашу пропозицію", - заявив Захарченко.

Читайте також: Проект "Новоросія" помер саме в Маріуполі – Пайетт

Терористичне угрупування "ДНР" діє на окупованій Росією території Донецької області. Згідно з даними розслідування Reuters, з 2014 року помічник російського президента Владислав Сурков визначає внутрішню політику промосковської адміністрації в окупованих Росією районах Донецької і Луганської областей і вирішує, хто яку посаду в ній займе.

Термін "Новоросія" вперше з'явився у промови російського президента Володимира Путіна 17 квітня 2014 року. "Це Новоросія, і цей Харків, Луганськ, Донецьк, Херсон, Миколаїв, Одеса не входили до складу України в царські часи. Це всі території, які були передані в Україну в 20-ті роки радянським урядом", - сказав тоді Путін.

За даними Google, "Новоросії" не існувало в активній російській мові до 2014 року. Про "Новоросію" почали говорити лише з лютого 2014 року, а пік припав на серпень 2014 року і лютий 2015 року.

За матеріалами: Интерфакс / DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter