ЗМІ: Мугабе готовий відмовитися від влади в обмін на можливість покинути Зімбабве для його дружини

Новое Время
ЗМІ: Мугабе готовий відмовитися від влади в обмін на можливість покинути Зімбабве для його дружини

Президент Зімбабве Роберт Мугабе провів переговори з військовими, в ході яких він попросив дозволити залишити країну його дружині Грейс, повідомляє ANA з посиланням на джерело.

Співрозмовник агентства розповів, що в обмін на це Мугабе готовий відмовитися від влади, додавши, що президент Зімбабве виступить з відповідною заявою в четвер.

Джерело також повідомило, що військові силою утримують президента і його охорону.

Раніше повідомлялося, що військові Зімбабве взяли під контроль державну телерадіокомпанію ZBC .

Після цього генерал-майор армії Зімбабве Сібусісо Мойо звернувся зі зверненням до народу країни. Він зазначив, що військові на час беруть на себе контроль в країні.

Генерал спростував повідомлення про путч, вказавши, що президент країни живий і перебуває в безпеці.

Він додав, що військові мають намір подолати політичну, соціальну та економічну кризу, а потім передати владу цивільному уряду.

Незабаром стало відомо, що військові взяли під варту президента Роберта Мугабе і його дружину Грейс.

Напередодні в країні розгорівся конфлікт між військовим блоком і 93-річним президентом Робертом Мугабе.

Мугабе минулого тижня звільнив віце-президента Еммерсона Мнангагва і звинуватив його в спробі захопити владу. Мнангагва довгий час вважали ймовірним наступником 93-річного Мугабе. За даними ЗМІ, на його посаду Мугабе має намір призначити власну дружину - Грейс Мугабе.

Командувач ЗС Зімбабве Костянтин Чівенга у відповідь пригрозив втрутитися, якщо керівництво країни продовжить кадрові чистки.Всі новини про це читайте в спецтемі НВ Криза в Зімбабве