Захарова звернулася до Мей з-за фейкового повідомлення про Лаврові з телеграм-каналу

Гордон
Захарова звернулася до Мей з-за фейкового повідомлення про Лаврові з телеграм-каналу

Офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова звернулася до прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей через фейкове повідомлення про міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з Telegram-каналу, пише РБК.

Захарова звернулася до Мей на своїй сторінці у Facebook.

"Терезо, Лавров – російський міністр, а не британський. І оцінку йому як міністру дає президент Росії. Я розумію, що вам би хотілося думати інакше, але ваш міністр [закордонних справ] – Борис Джонсон", – написала вона.ЗМІ пише, що запис Захарова опублікувала за 16 хвилин після появи поста в Telegram-каналі "НЕЗЫГАРЬ" із текстом "Мей: Міністр закордонних справ Росії не гідний своєї посади".

Водночас РБК повідомляє, що схожу заяву зробила не Мей, а глава Лейбористської партії Джеремі Корбін, і не на адресу Сергія Лаврова, а щодо його британського колеги Бориса Джонсона.

Пізніше Захарова відредагувала публікацію, доповнивши її приміткою: "P.S. Була така заява Мей чи ні? ХайлиЛайклиМэй)".

14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням у Солсбері колишнього офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували. Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху застосовували нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона стала вимагати від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини та Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.