Матіос розповів, коли має запрацювати українське Держбюро розслідувань

5 канал
Матіос розповів, коли має запрацювати українське Держбюро розслідувань

Кандидат в директори Державного бюро розслідувань, а нині головний військовий прокурор Анатолій Матіос обіцяє в разі його обрання запустити роботу бюро протягом 3 місяців, а повноцінно запрацювати влітку 2017-го. Про це він повідомив під час повторного співбесіди на посаду в ДБР.

На думку, Матіоса, у випадку обрання завтра керівника ДБР, воно зможе здійснювати свою діяльність вже влітку.

"Я вчора, згідно графіку, проходив співбесіду з комісією, крайньою, після якої вони повинні визначатись між 19 кандидатами. І сказав: "Маючи досвід створення структури, яка повинна забезпечити, особливо в той період війни, реальне розслідування і реальний контроль за дотриманням законів у військовій сфері, і створення колективу, який наполовину менший навіть, як майбутнє ДБР, почати свою діяльність Державне бюро розслідувань, фактично, у випадку обрання завтра його голови і заступників, зможе з першого червня".

На думку Матіоса, цього має вистачити, аби у найближчі два – максимум три місяці уряд ухвалив 30-35 документів, що унормують і регламентують матеріально-технічне і об’єктове розміщення співробітників ДБР.

Він сказав: "Кадрове забезпечення законом передбачено: 31% за рахунок слідчих органів прокуратури, які пройдуть конкурсний відбір і поліграф. 19% - це слідчі інших правоохоронних органів, і 51% - осіб, які мають юридичну освіту і досвід роботи у галузі права чи юристами у цивільному житті". Матіос також допускає, що за три місяці можливо набрати хоча б 50% штату ДБР.

Матіос також виступив проти надання Генпрокуратурі права розслідувати підслідні ДБР кримінальні виробництва до 2019 року. На його думку, відстрочка можлива до 2018 року.

Як відомо, 13 листопада Конкурсна комісія почала проводити повторні співбесідиз кандидатами на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань, першого заступника та заступника директора ДБР.

Як повідомлялось, під час засідання комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради 8 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко поскаржився на колапс у правоохоронній системі.