Україна як в 2014 році, так і сьогодні не може оголосити війну Росії – Турчинов

Дзеркало Тижня 1
Україна як в 2014 році, так і сьогодні не може оголосити війну Росії – Турчинов

Армія не володіє зброєю, яка дозволила б протистояти ядерній державі, сказав секретар РНБО.

Україна не може оголосити війну Росії, тому що не зможе протистояти у разі застосування агресором усього арсеналу зброї, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час дачі свідчень в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Він зазначив, що після ядерного роззброєння України внаслідок підписання Будапештського меморандуму, країна не володіє зброєю, яка дозволила б протистояти ядерній державі. Тому оголошення війни як в 2014 році, так і сьогодні не уявляється можливим.

"У нас немає сьогодні військових засобів для протидії ядерній державі у разі застосування нею усього арсеналу зброї. Саме тому оголошення війни як в лютому-березні 2014 року, так і, на жаль, зараз, коли ми маємо боєздатну армію, оборонно-промисловий комплекс, маємо зброю, достатню для захисту країни, ми не можемо оголосити війну агресору", - сказав Турчинов.

Читайте також: Росія в березні 2014 року планувала захопити Київ – Турчинов

Нагадаємо, що 29 червня 2017 року Оболонський суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді.

Пізніше Янукович повідомив про відмову брати участь у судовому процесі у справі про державну зраду та відкликав своїх адвокатів. Однак 11 грудня вони відновили участь у процесі.

Перебуваючи в Росії, Янукович з 28 листопада 2016 року є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч. 1 статті 111 (державна зрада), ч. 5 статті 27, ч. 3 статті 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) та ч. 5 статті 27, ч. 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

За матеріалами: 112 Україна /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter