«Свині геть!»: мешканці Дуліб вимагають, щоб з їхнього села забрали свиноферму

ВГОЛОС 3

Мешканці потерпають від нестерпного смороду, тому вдалися до відчайдушних дій – на дві години перекрили трасу Бібрка-Івано-Франківськ.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу НТА.

Протестувати мешканці вийшли не вперше, бо проблема зі свиньми вкотре повернулася до села. Цього разу, як і у березні минулого року, підприємці тихцем фурами привезли на ферму нову партію поголів'я:

«Завезли близько 200 штук. А відповідно до проекту повинні чи 2400, чи 2,5 тисячі завести», – розповів Михайло, мешканець села Дуліби.

До слова, за кількасот метрів від підприємства у Дулібах – житлові будинки та школа. А будівлі, де тримають свиней, звели ще у 80-х роках. Потерпають від ферми і у сусідньому селі Ліщини, де також вигодовують тварин.

Відтак через дві години протесту селянам запропонували рішення, аби ті таки розблокували дорогу:

«Обов'язково будемо старатись зв'язатись з представниками м'ясокомбінату. Попросимо в них дати дозвільні документи на вивіз свиней», – пообіцяв староста Отиневицького старостату Степан Грицило.

Однак представники підприємства виконувати вимоги людей не готові. Кажуть, вже пішли на компроміс і зменшили задекларовану потужність свиноферми. Раніше планували тримати 12 тисяч тварин.

«Сьогодні розблоковують. Завтра – не розблоковують. Сьогодні – вивезти свиней. Завтра –розібрати свиноферму. Ми вважаємо, ці вимоги мають бути тільки в межах чинного законодавства. Якщо буде доведено, що наша діяльність є шкідливою, є процедура подання позовів до призупинення діяльності», – зазначив представник «Лемберг-Агро» Андрій Павловський.

Вже по обіді мешканці Дуліб відзняли кадри ймовірної дезинфекції території. Аби знищити запах – довкола ферми розсипали щось схоже на хлорку. Однак це не влаштовує селян. Почекати мирно вони погодися до 20 листопада. Якщо ж змін не буде, то обіцяють продовжити протести і навіть діяти радикально – розібрати споруди, де тримають тварин.