“Іспанський диспетчер”, який збрехав про збиття MH17, отримав від Росії майже 50 тис. доларів

ТСН
“Іспанський диспетчер”, який збрехав про збиття MH17, отримав від Росії майже 50 тис. доларів

Чоловік зізнався, що збрехав про аварію, отримавши за це гроші.

Викриття "іспанського диспетчера". Журналістам вдалося знайти людину, яка видавала себе за працівника аеропорту "Бориспіль" та заявляла, що малазійський “Боїнг” влітку 2014 збили українські винищувачі. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ніч.

Такий фейк з’явився у перші хвилини після трагедії, в якій загинули 298 людей. Розповсюдив цю брехню громадянин Іспанії Хосе Карлос Барріос Санчес. Чоловік розповів журналістам Радіо свободи та "Rise Ptoject", що отримав від російського каналу "Russia Today" 48 тисяч доларів.

Читайте також: "Іспанський диспетчер", який розповідав російським ЗМІ про падіння МН17, перетворився на жінку

В обмін на гроші він вів твіттер від імені диспетчера та писав туди заздалегідь заготовлені повідомлення, а також, видаючи себе за експерта з авіації, брав участь у російських телешоу.

В Україні він ніколи не був, а в Іспанії та Румунії чоловіка кілька разів судили за шахрайство.

ВідеоЖурналісти знайшли чоловіка, який заявляв, що малайзійський боїнг збили українці

Чоловік видавав себе за працівника аеропорту "Бориспіль" та заявляв, що боїнг влітку 2014 року збили українські винищувачі. Такий фейк з'явився у перші хвилини після трагедії, в якій загинули 298 людей. Розповсюдив цю брехню громадянин Іспанії Хосе Карлос Барріос Санчес.

Журналісти знайшли чоловіка, який заявляв, що малайзійський боїнг збили українці

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін переповів фейк російських ЗМІ про нібито повідомлення диспетчера аеропорту "Бориспіль", коли режисер Олівер Стоун попросив його прокоментувати катастрофу пасажирського лайнера MH17 над Донбасом. Відповідь російського лідера на запитання Стоуна з'явилася у книзі "Інтерв'ю з Володимиром Путіним".

"Наскільки мені відомо, одразу ж після цієї жахливої катастрофи один з українських авіадиспетчерів, по-моєму, він фахівець іспанського походження, оголосив, що бачив в коридорі цивільного літака бойову машину. Ніякої іншої бойової машини, крім української, там бути не могло ", - сказав Путін Стоуну під час бесіди, яка відбулася 4 липня 2015 року. 

Читайте також: Опубліковані переговори українських і російських диспетчерів після катастрофи Boeing 777

Катастрофа MH17. Інфографіка