Українцям не варто їхати не лише у Росію, а й у Білорусь, – Доній

ZIK 1
ZIK
ZIK

Коли виконавча влада в Україні ухвалює половинчасті рішення, страждають пересічні українці, навіть ті, які хочуть їхати на Чемпіонат світу з футболу у Росії. Адже досі не скасовано залізничні та автобусні перевезення з нею. І проблема не лише у цьому, адже небезпека може чекати і у Білорусі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Олесь Доній.

«Українці не порушують закон, коли їдуть у Росію. Адже у нас досі працює залізничне та автобусне сполучення з Москвою. І хоч політики, які на відміну від пересічних українців, мають можливість ухвалювати рішення, досі цього зробили», – сказав Доній.

На його думку, звернення голови Верховної Ради та політиків не їхати у Росію на чемпіонат світу з футболу, є лицемірством.

«Заклики з телевізора не є рішенням депутата чи міністра. Якщо ви хочете мати позицію, то впроваджуйте її як депутат. Бо ми з вами можемо говорити, а депутати і міністри повинні ухвалювати рішення. Тому заклики про те, що не варто їхати на Чемпіонат світу з футболу є лицемірством і половинчастістю позиції», – вважає він.

Він назвав реальні приклади людей, які поїхали у справах у РФ, там їх затримали і посадили у в’язницю. До них навіть застосовували тортури.

«Ми можемо говорити про прецеденти. Адже, коли журналіст Сущенко поїхав у приватних справах до Москви, його звинуватили у тому, що він раніше працював у розвідці і це закінчилось тим, що він сидить у в’язниці. Також яскравим прикладом є історія Карп’юка, який мав відношення до «Правого сектора», поїхавши на переговори, його затримали і вже у своїх листах він писав, що спецслужби вдаються до тортур. Тому він був змушений обмовити своїх товаришів і друзів. І це лише два приклади», – прокоментував Доній.

Але він наголосив на тому, що небезпечно їхати не лише у Росію, а й у Білорусь, де можуть затримати на кордоні навіть за аудіодиски.

«Я не їздив у Росію ще задовго до її агресії. Але якось зі знайомими з «Останньої барикади» вирушили через Білорусь і намагались проїхати у Литву. Це закінчилося плачевно, бо нас зупинили на кордоні, влаштували обшук. І це ж не Росія, але Білорусь входить у Митний союз з РФ, відповідно і солідарна з нею. У нас побачили аудіодиски, які ми випустили після Майдану, з піснями, які звучали там та книжки Левка Лук’яненка. Тому п’ять годин нас обшукували, через що ми ледве встигли на літак. Після цього я зрозумів, що навіть у Білорусь не можна їздити», – наголосив він.