Молодим українським вченим присуджуватимуть стипендії ім. Героїв Небесної сотні

Дзеркало Тижня 2
Молодим українським вченим присуджуватимуть стипендії ім. Героїв Небесної сотні

Стипендії присуджуються за внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки та освіти, а також за зміцнення міжнародного авторитету України.

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 15 листопада, прийняв рішення про заснування п'ятьох державних іменних стипендій молодим вченим, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав відповідне рішення серед прийнятих на засіданні без обговорення.

Стипендії кращим вченим носитимуть імена Героїв Небесної сотні і необхідні для "увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв". Їх присуджуватимуть за вагомий внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки та освіти. А також за зміцнення авторитету України на міжнародній арені.

Щорічно визначатимуться п'ять стипендіатів для отримання стипендій імені Дмитра Максимова, Назарія Войтовича, Романа Гурика, Устима Голоднюка і Юрія Поправки. Можливий розмір стипендій становитиме два прожиткових мінімуми для працездатних осіб (станом на 1 грудня 2017 року – 1762 гривні). Термін їх виплат - один рік.

Міністерству освіти і науки доручено спільно з Міністерством фінансів у тримісячний термін розробити і подати у Кабмін положення стосовно цих стипендій.

Читайте також: Міносвіти назвало розмір стипендій після підвищення

Згідно з даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", лише 2% українських вчених задоволені фінансуванням власної наукової діяльності, 55% заявили про те, що вона фінансується частково. 35% сказали про те, що їхня діяльність взагалі не фінансується.

Як зазначають соціологи, відносно непогано йдуть справи з фінансуванням серед вчених Києва, докторів наук і тих, у кого стаж роботи більше 20 років. Однак серед жителів Дніпра, респондентів без наукового ступеня і тих, у кого невеликий стаж, ситуація дещо гірша.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter