Закон про освіту: Клімкін розповів про різницю в позиціях Угорщини та Румунії

Сегодня
Закон про освіту: Клімкін розповів про різницю в позиціях Угорщини та Румунії

Румунія, на відміну від Угорщини, готова до відкритого діалогу з Україною щодо закону про освіту. Про це в Twitter повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"У Румунії все зовсім по-іншому, ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою", – написав міністр.

.jpg_157

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою, але при цьому вивчення державної мови є обов'язковимм.

"Хочу запевнити – ми належним чином гарантуватимемо мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі і право навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи і державну мову – українську", – сказав Порошенко на пленарному засіданні ПАРЄ.

За його словами, свідченням гарантії є рішення України направити до Венеціанської комісії відповідну норму закону "Про освіту" для проведення експертизи.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт і далі домагатиметься від Києва відкликання закону про освіту, а якщо цього не відбудеться, то вимагатиме санкцій Європейського Союзу проти України.

5 вересня Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон "Про освіту".