Експерти розповіли, як Львівщина готується до нової медичної реформи

ВГОЛОС 1

Сьогодні, 14 березня, під час брифінгу у Львові директор Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак розповіла, як місто готується до нової медреформи.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

З 1 квітня українці мають можливість підписати декларацію та обрати собі сімейного лікаря відповідно до нової медичної реформи. Лікарі зауважили, що підготовку до цього процесу вже розпочали у місті та районах. Зокрема, з’явилося багато суперечливих питань від містян, на які експерти охоче дали відповіді:

До якого часу треба подати декларацію?

«З 1 квітня львів’яни можуть шукати собі сімейного лікаря та підписувати з ним угоду про співпрацю. Терміну обов’язкової подачі декларації немає, ви можете це зробити у будь-який зручний для вас момент, так само як і змінити обраного лікаря» - розповіла Ірина Микичак.

Як медична реформа відбуватиметься у віддалених районах та селах Львівщини?

«Медицина в сільській місцевості має свої певні особливості, адже там існує необхідність екстрених виїздів за викликом до хворих пацієнтів. Будь-який виклик є обґрунтованим, бо наразі у селах проживає багато людей похилого віку, які самотужки не можуть добратися до амбулаторії. Надіємось на поліпшення якості медичного обслуговування у сільській амбулаторії, а саме технічного оснащення. Ми змогли отримати підключення до мережі Інтернет, починаємо створювати електронний реєстр пацієнтів», - поділився головний лікар Желжецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Кам’янка Бузької ОТГ Михайло Незнановський.

Чи можна обирати сімейного лікаря із приватної клініки?

«Приватні підприємці мають такі ж самі права відповідно до цієї реформи як і державні заклади охорони здоров’я. За спільним рішенням депутатської комісії таке рішення прийняли для того, щоб поліпшити рівень обслуговування в плані медицини. Кожен лікар, який має відповідну освіту може стати сімейним лікарем та підписати декларацію з пацієнтами для виконання своїх прямих обов’язків», - повідомила директор «Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Червоноград» Анна Ярмола.

До яких спеціалістів направлятиме сімейний лікар?

«Сімейний лікар не рекомендуватиме конкретного лікаря, а лише медичний заклад та спеціалізоване направлення. До прикладу, якщо вам порадили звернутися до невропатолога, то ви можете самі обрати того, який вам до сподоби. Лікар лише має допомогти вам у виборі кандидатів», - наголосила Ірина Микичак. 4