Румунія виступає за конструктивний діалог з українським законом "Про освіту" – МЗС України

Гордон
Румунія виступає за конструктивний діалог з українським законом

Парламент Румунії виступає за конструктивне обговорення українського закону "Про освіту". Про це у своєму Twitter написала прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"Важливий сигнал від парламентарів Румунії – ми партнери і за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону", – написала Беца.Вона зазначила, що сьогодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває в Румунії.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, Болгарія та Греція.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила занепокоєння новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон спричинює суттєве скорочення прав національних меншин. Українська делегація, крім Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.

Під час дебатів представник Румунії Аттіла Короді заявив: "Тиск на меншини нічого доброго вам не дає. Добросусідські зв'язки з Угорщиною, Румунією, Польщею необхідні. Якщо ви будете підривати мости, це вашій країні не допоможе".