Іспанія може змінити Конституцію через Каталонію, - ЗМІ

ВГОЛОС 1

Іспанська влада роздумує над планом подолання каталонської кризи через реформу Конституції 1978 року.

The Financial Times пише, що члени іспанського уряду та опозиції провели таємну зустріч у Мадриді, щоб знайти формулу для виходу з глухого кута через ситуацію в Каталонії.

Іспанський прем'єр та лідер консервативної Народної партії Маріано Рахой й лідер опозиційних соціалістів Педро Санчес доручили своїм представникам розробити план подолання кризи шляхом реформи Конституції Іспанії 1978 року.

ЗМІ називає такий план амбітною ініціативою, оскільки зміни в основоположний документ сучасної іспанської демократії вносилися лише двічі - в 1992 і 2011 роках.

Разом з тим, будь-яка конституційна реформа, яка передбачатиме збереження Каталонії у складі Іспанії, не сподобається радикальним сепаратистам, зокрема, ультралівій партії "Popular Unity Candidacy". У своїй заяві, опублікованій цього тижня, партія наголосила: "Жодного кроку назад! Завершімо із 78-м!"

Проте, багато юристів, політологів та громадянських активістів дійшли висновку, що модернізація основного закону Іспанії, особливо елементів, що стосуються регіональної автономії та ідентичності, може бути перспективним шляхом. Соціалісти наполягають на такій реформ ще з 2013 року.