Угорщина заговорила про місію ОБСЄ на Закарпатті

ТСН 1
Угорщина заговорила про місію ОБСЄ на Закарпатті

Угорщина далі звинувачує Україну в порушенні зобов'язань.

МЗС Угорщини закликало направити у Закарпатську область постійну місію ОБСЄ для спостереженням у зв'язку з "напруженою" ситуацією та начебто анти-угорськими настроями.

Про це повідомляє "Економічна правда".

Читайте також: В ОБСЄ виявили готовність до діалогу з новими ватажками "ЛНР"

"Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", - сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. 

Він також додав, що Угорщина завжди підтримувала Україну в її починаннях: у розвитку інфраструктури, фінансуванні інституційних проектів тощо. Однак цього року Україна "розчарувала" сусіда освітнім законом, яким "порушила права" меншин та зобов'язання перед низкою світових організацій, у тому числі ОБСЄ.

Читайте також: Екс-регіонал Шуфрич домовився з урядом Угорщини "захищати права нацменшин" в Україні

"Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти та навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання щодо ОБСЄ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Мінстерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Україна начебто порушила зобов'язання перед НАТО після ухвалення нового закону про освіту.