У США прогнозують збільшення видобутку нафти і газу на 25%

ZIK 1

Видобуток нафти і газу в США може підскочити на 25% до середини 2020-х років завдяки наслідкам «сланцевої революції» і скласти 30 млн барелів на добу (б/д).

Про це йдеться у довгостроковому щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook, пише NV.ua.

За оцінками МЕА, до 2027 року США, ймовірно, стануть нетто-експортером нафти вперше з 1953 року. При цьому у Вашингтоні заявляють, що це станеться на рік раніше – у 2026 році.

Окрім того, до 2025 року Штати можуть перетворитися у найбільшого світового експортера зрідженого природного газу, потіснивши Катар.

Так, із 2010 по 2025 виробники сланцевої нафти у США збільшать видобуток на 8 млн б/д, і це підвищення «буде найтривалішим періодом стійкого зростання виробництва нафти для однієї країни у історії нафтового ринку». США випередять по загальному приросту навіть Саудівську Аравію у період 1966-1981 років.

Автори доповіді відзначають, що зниження залежності США від імпорту енергоносіїв переверне світову торгівлю вуглеводнями.

Однак найбільшим світовим споживачем нафти замість США до 2030 року стане Китай, прогнозують в МЕА. До 2040 року 70% всього СПГ у світі буде осідати в азіатських портах.

У цілому зростання світового попиту продовжиться, але більш повільними темпами, ніж раніше. Світове споживання енергоносіїв до 2040 року зросте приблизно на 30% з поточного рівня. Однак, на відміну від великих компаній, які прогнозують, що пік попиту на нафту та інші види викопного палива буде пройдено вже у наступному десятилітті, МЕА не очікує такого піку навіть у 2040 році.