Біля Авдіївки гаряче навіть удень: Бійці на передовій розповіли про підступність ворога - репортаж (Відео)

5 канал
Біля Авдіївки гаряче навіть удень: Бійці на передовій розповіли про підступність ворога - репортаж (Відео)
На підступах до Авдіївки ворог поводиться дедалі агресивніше. Бійці на передовій говорять про підступність та постійні провокації. Бойовики не соромляться відкривати вогонь ні вдень, ні вночі. Деталі дізнавалася журналіст "5 каналу" Євгенія Китаїва.
"Що це працює зараз? - Звичайна стрєлкотня – АК. - Як часто у вас тут така стрілкотня? - Кожного дня. - І ось так серед білого дня? - Вдень рідше. В основному у вісім вечера починається і під ранок закінчується. - Ввечері агресивніше чи так? - Вечері агресивніше. Тяжке працює. Давайте відійдемо звідси".

На позиціях поблизу Авдіївки гаряче навіть удень. Ще до сутінків бойовики відкрили вогонь із кулеметів та гранатометів.

Тетяна Заріцька, прес-офіцер бригади ЗСУ, каже: "Поки ми з вами знаходилися на промці, ви самі чули, що противник відкрив вогонь з крупнокаліберного кулемету, з автоматів, кулеметів та навіть було чути СПГ, РПГ. Зараз ми трошкі пересидимо, може вгамується та будемо намагатися вийти звідси".

Щоб спровокувати українських бійців на вогонь у відповідь, ворог не соромиться підступних провокацій.
Військовослужбовець ЗСУ Олександр розповідає: "Самі провокують. Роблять два-три постріли з РПГ, можуть ВОГами застрелять. Потім виходять у відкритий канал і кажуть "укропу обстрілюють". От якось так".

Боєць Василь розповідає, що бойовики намагаються наблизитися впритул, щоб закинути гранату в бійницю. Довелося зруйнувати прилеглий бетонний паркан, щоб заздалегідь виявляти такі спроби ворога.

"Агресивні обстріли йдуть з 12-ї й до першої ночі. І вранці так само – в п’ять ранку, в шість, починають обстрілювать. По воротах гранати сюди – з-за плити. Ми зараз трохи її розбили, а то весь час за плиту ховався і намагалися гранату сюди в бойніцу закинуть", - військовослужбовець ЗСУ Василь.

А Олександр додає: "Недосвідчені працюють, слабо лізуть, нерозумно підставляються. Лізуть всліпу, отримують відсіч, якщо виходить, повертаються назад". Попри Мінські угоди ворог застосовує заборонену артилерію 152 калібру. Українські захисники демонструють свіжу вирву. Попри постійні обстріли в армійців обід за розкладом. Сьогодні - суп з курятини.
Євгенія Китаїва, Ганна Кудрявцева, "5 канал"