Син Трампа опублікував свою переписку з WikiLeaks

Гордон 1
Син Трампа опублікував свою переписку з WikiLeaks

Син президента США Дональд Трамп-молодший опублікував своє листування з WikiLeaks після виходу матеріалу журналу The Atlantic про те, що він спілкувався із представниками ресурсу під час передвиборчої кампанії свого батька. Листи Трамп-молодший виклав на своїй сторінці у Twitter.

Із листів випливає, що WikiLeaks зв'язався із Трампом-молодшим 20 вересня 2016 року щодо питання, яке стосується одного з сайтів. Представники WikiLeaks повідомили сина майбутнього президента, що цей ресурс у минулому займався підтримкою війни в Іраку. Дональд Трамп-молодший у відповідь на це сказав: "Не для запису: я не знаю, хто це, але запитаю".

У листі від 3 жовтня 2016 року з аккаунта WikiLeaks Трампу-молодшому надійшло повідомлення із пропозицією "прокоментувати і розтиражувати" матеріал про те, що опонент Трампа на виборах, кандидат від демократів Гілларі Клінтон пропонувала спрямувати безпілотник для атаки по Джуліану Ассанжу, засновнику WikiLeaks. Син Трампа у відповідь заявив, що вже "зробив це". "Дивно, що їй сходить із рук", – зазначив він.The Atlantic повідомило, що листування було передане Конгресу США, який веде розслідування імовірного втручання Росії в американські президентські вибори. Під час передвиборчої кампанії на сайті WikiLeaks було опубліковано документи Національного демократичного комітету, пов'язані з Клінтон. Американська розвідка у доповіді, оприлюдненій на початку січня 2016 року, стверджувала, що WikiLeaks допомагав Росії у кампанії із втручання у вибори шляхом публікації компрометаційних матеріалів.

Адвокат Трампа-молодшого Алан Футерфас у коментарі The Atlantic заявив, що, "залишивши осторонь питання про те, чому і ким ці документи, надані Конгресу в обмін на обіцянку про конфіденційність, були оприлюднені, ми можемо з упевненістю сказати, що не турбуємося про ці документи". Адвокат зазначив, що на усі запитання, пов'язані з листами, "відповіді було надано на відповідному майданчику".

У серпні 2017 року засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що може довести причетність Росії до витоку документів Демократичної партії у 2016 році.