Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики і Мінрегіонбуд - лідери в "антирейтингу" найбільших премій чиновникам

АСН
Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики і Мінрегіонбуд - лідери в
Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики і Мінрегіонбуд - лідери в антирейтингу найбільших премій чиновникам

Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики, Мінторгу та Мінрегіонбуд - "лідери в антирейтингу" найбільших премій чиновникам в кінці 2017 року. Про це на прес-конференції заявив голова громадської організації "Українська антикорупційна асоціація" Олександр Аронець, передає кореспондент АСН.

"Ми представляємо результати дослідження ефективності та прозорості преміювання державних чиновників в грудні 2017 року. Так, інформації про преміювання топ-чиновників надали нам 11 міністерств з 18. Громадські активісти не отримали відповідей від: Мінагрополітики, Мінекології, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінмолодьспорту, МОЗу та Мін'юсту", - заявив він.

При цьому, за його словами, громадяни повинні знати, які посадові оклади і премії отримують чиновники, оскільки зарплату їм нараховують по податках, які платимо всі ми разом.

"Поточна інформація про рівень зарплат в міністерствах, ЦООВ, ОДА та РДА мала бути доступною, але на сайті Нацагентства з питань державної служби відповідний розділ ще порожній. Приховують інформацію про премії навіть ті міністерства, керівники яких називають себе прогресивними і проєвропейськими", - зазначив Аронець.

Він повідомив, що розміру нарахованих премій у грудні 2017 року по кожному персонально чиновнику не вказало жодне з міністерств, яке направило відповідь. Зате чиновники нагадали перелік нормативно-правових актів, якими регламентуються умови і порядок оплати посадових осіб, керівників та керівних працівників державних органів, а також нарахування надбавок за вислугу років, за доступ до держтаємниці, інтенсивність праці і виконання особливо важливої ​​роботи.

Підводячи підсумки дослідження, Аронець назвав топ-5 міністерств з високим рівнем премій по результатами грудня 2017: Мінкульт, Міноборони, Мінінформполітики, Міністетство окупованих територій і Мінрегіонбуд.

"Місячні премії і надбавки можуть складати дві, а то і більше місячних зарплат. Причому в різних міністерствах заступники міністрів отримують абсолютно різні надбавки. Наприклад, в грудні керівний склад Міноборони - 5 осіб - отримав 245,6 тис, тобто в середньому по 49 тис на чиновника. А як ви думаєте, керівний склад Мінкульту скільки отримав? Мабуть, таки повинні отримати менше, правда? Так ось, керівники Мінкульту - 5 людей - отримали надбавок на 429,6 тис. грн, тобто в середньому по 86 000 гривень. Серед інших відповідей: троє керівників Мінрегіонбуду отримали 89 тис, тобто по 30 тис. На кожного, хоча Мінрегіонбуд незрівнянно "більше" міністерство, ніж Мінкульт. А 5 осіб керівного складу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій отримали 176 480 грн, тобто в середньому по 35 тис. А 12 осіб керівного складу Мінінформполітики отримали 435 350 грн, тобто в середньому по 36 тис. грн. "Найменші" премії - в середньому по 8 тис. - із загальної суми в 47 тис. грн. виплатити 6 особам начальницького складу Міносвіти", - підкреслив Аронець.


Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter