Росія є ядерною державою, а тому Україна не може оголосити їй війну, – Турчинов

ZIK 5

Оголошення війни Росії неможливе через ядерний статус цієї держави.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє «Укрінформ».

«Проблема полягає в наступному: після підписання Будапештського меморандуму в Україні, на жаль, немає ядерної зброї. У нас нема на сьогодні військових засобів для протидії ядерній державі, якою є Росія – у випадку застосування ними всього арсеналу зброї. І тому оголошення війни, як в лютому-березні 2014 року, і навіть зараз, коли ми маємо боєздатну армію, маємо зброю, достатню для захисту країни, ми не можемо оголосити війну агресору, тому що Росія є ядерною державою», – зазначив Турчинов.

Читайте також: Наришкін у 2014 році дзвонив і погрожував збройним вторгненням – Турчинов

Він додав, що після консультації з партнерами України, які були гарантами безпеки після відмови України від ядерної зброї, він отримав відповідь, що Україну зможуть підтримати лише на дипломатичному рівні.

«Ядерна держава була готова до цієї війни, а Україна захистити себе у випадку повномаштабної війни з Росією в той час не могла», – зазначив секретар РНБО.

Довідка IA ZIK.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.