В Україну почали масово імпортувати фрукти: експерти дали прогноз щодо цін

Сегодня 1
В Україну почали масово імпортувати фрукти: експерти дали прогноз щодо цін

В Україні почали масово імпортувати гранати, мандарини та інші заморські плоди. Скільки вони коштують в магазинах, і за скільки будемо купувати цитрусові до новорічного столу, з'ясовували кореспонденти "Сегодня".

На думку аналітиків, поступове зниження ціни на фрукти очікується з листопада.

Найбільш сильне зниження цін – в першу чергу на найбільш ходові товари – мандарини, апельсини, банани буде в другій декаді грудня. Так відбувається щороку, кажуть експерти.

А ось на менш популярні – ананас, авокадо або інжир – великих знижок навіть перед Новим роком очікувати не варто, кажуть аналітики. 5-7% – максимум.

Як повідомлялося, продовження торгової війни між Туреччиною і Росією призведе до падіння цін на цитрусові в Україні. Такий прогноз дає аграрний експерт, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Він нагадав, що протягом останніх двох років Росія і Туреччина вже двічі починали торгові війни між собою, від чого Україна вигравала – бізнес збільшував експортні поставки, а споживачі могли купувати недорогі фрукти і овочі.

"Зараз сторони звинувачують одна одну у введенні додаткових адміністративних бар'єрів, а ми чекаємо. Якщо ескалація напруги переросте в чергову баталію, то вже в жовтні зможемо купити цитрусові на 10-15% дешевше, ніж зараз. А в прикордонних з РФ областях знижка може бути навіть більш істотною через те, що фури, які не потрапили в РФ, будуть "розпродаватися" з коліс", – написав Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.