Бути чи ні місії ООН на Донбасі: думка політолога

Канал 24
Бути чи ні місії ООН на Донбасі: думка політолога

Про це сайту "24" повідомив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

Між США і Росією зараз відбуваються торги по миротворцям, і Кремль висуває свої умови. Зокрема, Україна має відмовитися від інтеграції до НАТО або ухвалити закони про амністію бойовиків "Д/ЛНР" чи особливий статус Донбасу. Або що в миротворчій місії ООН можуть брати участь російські війська чи з країн, близьких до РФ – з СНД, – говорить політолог.

Як нагадує Сергій Таран, США, країни Заходу і Україна неодноразово заявляли, що місія ООН можлива, якщо вона буде розгорнута на всій окупованій території і миротворці контролюватимуть україно-російський кордон. Тому, підкреслює експерт, якщо ці умови не сприймуть у Москві, то місії не буде. Адже, як відомо, раніше, коли Путін заявляв про миротворчу місію, то в його розумінні – це кілька десятків або сотень людей, озброєних пістолетами, які б супроводжували машини ОБСЄ.

Як вважає політичний експерт, кількість миротворців – 20 тисяч, яку хочуть запропонувати США Росії – логічна і реалістична. Тому що така кількість військ на даній території Донбасу може гарантувати безпеку.

Нагадаємо, як повідомив The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні джерела в США та ЄС, влада США готує подати на розгляд Росії план з розміщення на окупованій частині Донбасу 20 тисяч миротворців. Зробить вона це в найближчі декілька Путін на саміті країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва заявив, що нічого не знає, про план США щодо розміщення 20 тисяч американських миротворців, але вважає, що це "нереально".