Поляк викликав поліцію через привітання Слава Україні під час поминального заходу

Факти ICTV 1

У селі Сагринь (Польща) під час вшанування пам’яті українців, убитих у 1944 році Армією Крайовою, поляк викликав поліцію через традиційное привітання Слава Україні. Героям Слава.

пирожик

Про це повідомляє люблінська газета Dzennik Wschodni.

У суботу, 10 березня, офіційна українська делегація у складі посла України в Польщі Андрія Дещиці, заступника голови МЗС України Василя Боднара, а також представників місцевої влади Львівської і Волинської областей, прибула в село Сагринь, щоб вшанувати пам’ять українців.

Заступник голови облради Волинської області Олександр Пирожик, завершуючи свою промову, виголосив Слава Україні. Героям Слава. Саме видання називає привітання “бандерівським”.

ЧитайтеЗакон про Інститут нацпам’яті: США висунули ультиматум Польщі

Один з поляків, які були присутні на заході, порахував використання привітання героїзацією Степана Бандери, і, отже, порушенням закону про Інститут національної пам’яті. Він викликав на цвинтар, де проходив захід, поліцію.

Поліцейські взяли у Пирожика паспортні дані і поїхали.

На даний момент прокуратура Гребешова встановлює, чи було використання привітання під час меморіальних заходів порушенням закону, чи ні.

Нагадаємо, 1 березня в Польщі набув чинності закон про Інститут національної пам’яті, який розширює повноваження установи у справі розслідування злочинів, скоєних проти польського народу”.