Глава Антарктичного центру розповів про нові завдання учасників 23-ї полярної експедиції

Експрес
Українці проведуть в Антарктиці п ять нових досліджень

Учасники 23-ї Української антарктичної експедиції, які вирушатьна станцію Академік Вернадський у кінці березня, почнуть проводити п'ять нових видів досліджень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки з посиланням на в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євгена Дикого, пише Кореспондент.

Дослідники почнуть фотоідентифікувати каталоги китів, а також оновлять і продовжать такі самі каталоги тюленів Ведделла.
"Приватне "впізнання" кожного кита або тюленя дозволяє краще відстежувати шляхи їхньої міграції і розробити ефективні програми їхнього збереження", - йдеться в повідомленні.
Також у ѓрунтах Антарктики вчені вивчатимуть мікроби і їхні засоби пристосування до екстремальних умов, а за залишками луски, шкіри та інших "екологічних ДНК" у воді будуть визначати склад живих організмів. За допомогою методу електронної ДНК можна визначити "генетичні сліди" всіх видів тварин, що побували у воді протягом останніх трьох днів. Таким чином, є можливість отримати більш повний список фауни Антарктиди.
Ще два види досліджень будуть спрямовані на вивчення забруднення навколишнього середовища. Перший стосуватиметься вивчення вмісту мікропластику у воді, а другий - аналізу вмісту хімічних забруднювачів у тканинах риб і молюсків. Такі дослідження покажуть, наскільки швидко забруднення переносяться між континентами. Також це дасть додаткові аргументи для обмеження використання хімікатів або зменшення використання пластику у світі.
Дикий також розповів, що в найближчі роки вчені також планують відновити морські дослідження в Південному океані, а в перспективі - рухатися вглиб Антарктики і розвивати наукові дослідження в Арктиці.
Ще одне важливе питання - відновлення гендерної рівності під час відбору сезонних і річних експедицій на станцію. "Недопущення жінок на українську антарктичну станцію - неподобство, нечуване в 21 столітті ... Віднині українська станція відкрита для всіх, незалежно від статі і гендеру", - зауважив глава НАНЦ.