Політолог Бондаренко заявив, що ЗМІ формують негативну думку про колишніх політиків, але європейські суди знімають з них звинувачення

Гордон 3
Політолог Бондаренко заявив, що ЗМІ формують негативну думку про колишніх політиків, але європейські суди знімають з них звинувачення

Засоби масової інформації формують негативну громадську думку про багатьох персон в Україні, але суди в Європі ухвалюють рішення на користь цих політиків, заявив керівник фонду "Українська політика" Кость Бондаренко в ефірі телеканала "112 Україна".

"Велику кількість фігур, людей сприймають не крізь призму законності, а крізь призму публікацій у ЗМІ. У нас засоби масової інформації вирішують, хто є злочинцем, хто – праведником. Щодо цілого ряду людей, стосовно яких створюють певну суспільну думка, є рішення судів, європейських судів. Скажімо, абсолютно зняті обвинувачення з такої людини як Юрій Іванющенко (екс-нардеп, український бізнесмен."ГОРДОН"). За усіма статтями в Європі він не є людиною, яку вважають злочинцем. Андрій Портнов (екс-заступник глави Адміністрації Президента України."ГОРДОН") виграв суд у Європейського союзу і європейських структур", – підкреслив політолог.

ВІДЕО

Відео: 112 Україна / YouTube

Іванющенко був народним депутатом України шостого і сьомого скликань. Він перебував у розшуку із січня 2015 року, але 28 лютого 2017-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Верховний Суд України закрив проти нього кримінальні провадження.

8 листопада Європейський суд загальної юрисдикції задовольнив позов колишнього народного депутата України, бізнесмена Юрія Іванющенка та скасував уведені раніше проти нього санкції. Рішення Ради ЄС "щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, підприємств і органів у зв'язку з ситуацією в Україні" від 5 березня 2015 року та від 4 березня 2016 року суд визнав недійсними і зобов'язав ЄС оплатити всі судові витрати Іванющенка.