"Одеса-Броди": В якому стані перебувають магістральні нафтопроводи в Україні (Відео)

5 канал

В якому стані нині перебуває нафтопровід "Одеса-Броди", як частина масштабного проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору. Це питання в ефірі "5 каналу" в програмі "Енергонезалежність" обговорили провідні спеціалісти нафтової української галузі.

Вони також проаналізували загальну картину стану магістральних нафтопроводів України. Експерти розповіли, що українська система магістральних нафтопроводів є другою, після Великої Британії, найбільшою системою магістральних нафтопроводів у Європі, а працює лише на 20% своєї максимальної потужності.

Директор Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар сказав: "У нас в Україні була нафтопереробка потужністю 56 млн. тон. на рік. Звідси взялася ідея нафтотерміналу "Південний" і нафтопроводу "Одеса-Броди" з тим, щоби забезпечити не тільки постачання сирої нафти на нафтопереробні комплекси України, але й транзит нафти до ЄС. Вікно можливостей було у першій половині 2000-х для каспійської нафти".

Своєю чергою генеральний директор "Укртранснафта" Микола Гавриленко сказав про поставки нафти з інших країн: "Актуальність поставок азербаджанської нафти в сторону Польщі та сторону Північного моря зводиться до нуля".

А директор ExPro Consulting Генадій Кобаль заявив, що "магістральними нафтопроводами України транзитується виключно російська нафта".

Довідка. Проект "Одеса-Броди", як частина масштабного проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору обіцяв бути амбітним. На меті було транспортування 14,5 млн. тон. азербайджанської нафти у країни центральної та Східної Європи. Проект об’єднав спільні інтереси 5 країн: України, Польщі, Литви, Грузії та Азербайджану. Проте, усе залишилося ілюзією.

Дивіться також фотогалерею за темою: