Турчинов про наказ із деблокування кримського парламенту і Кабміну: "Завдання не було кому виконувати"

Цензор.НЕТ
Турчинов про наказ із деблокування кримського парламенту і Кабміну:

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, після втечі Януковича, за словами Турчинова, він зайнявся формуванням більшості у ВР і парламенті.

"Коли зранку (27 лютого 2014 року - ред.) мені доповіли, що спецназ РФ захопив адміністративні будівлі в Криму, я відразу дав наказ керівникам внутрішніх військ, які базувалися в АР Крим, щоб оточити парламент і Кабмін, підготувати його розблокування і провести операцію. Через кілька годин мені повідомили, що, на превеликий жаль, вони змогли тільки провести оточення цих будівель, але під тиском агресивно налаштованих цивільних, які зібрались у великій кількості, вони (українські силовики - ред.) не змогли виконати завдання і були змушені розійтися. Тобто, завдання з деблокування будівель і кримського парламенту і Кабміну не було кому виконувати", - згадує він.

Потім, після формування коаліції в парламенті і Кабміну, він запросив силових міністрів, і віддав наказ негайно підготувати підрозділи збройних сил і підготувати заходи із протидії розпочатої російської агресії: "28 лютого під час засідання РНБО Тенюх доповів, що через розвалену армію на той момент можна було зібрати не більше 5 тисяч військових. Це був весь резерв. Але головна проблема, яку тоді виявили: була велика загроза вторгнення на материкову Україну. І говорили, що проти України можуть бути задіяні до 200 тисяч російських військ. РНБО вирішила почати перекидання військ із заходу на схід і південь, щоб закрити харківський, київський, донецький напрямок та інші".

Читайте також: Якби в Криму чинили опір, ні анексії, ні війни на Донбасі не відбулося б, - екс-депутат Держдуми РФ Пономарьов

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050635