Всередині піраміди майя виявили секретну кімнату

Експрес
Всередині піраміди майя виявили секретну кімнату

Археологи виявили секретний прохід, який, як вони вважають може привести до карстового підземного озера (сеноту) під спорудою стародавнього храму в Чичен-Іці. Вчені сподіваються, що новий замурований прохід відкриє завісу над таємницею давніх вірувань народу майя, пише "Сьогодні" із посиланням на Daily Mail.

Храм присвячений верховному богу майя – Кукулькану, "Пернатому змію", який подарував майя писемність та календар. На вершині усіченої піраміди Юкатана колись приносили в жертву знатних юнаків.

У минулому році вчені виявили, що знаменита піраміда побудована за принципом матрьошки, і всередині неї приховано кілька менших пірамід.

Тепер дослідники з проекту Great Mayan Aquifer Project зробили нове відкриття. За допомогою електромагнітного локатора вони просканували піраміду і виявили порожнечу за кімнатою відомою як Палата похорону. Вхід до тунелю замурований, ймовірно, самими майя. Однак дослідники сподіваються відкрити прохід до сеноту. Майя вірили, що Кукулькан ріс в підземній печері перш, ніж з'явитися на світ під час землетрусу.