Бліцкриг-сценарій щодо повернення Росії в ПАРЄ провалився, - Ар'єв

Цензор.НЕТ 1
Бліцкриг-сценарій щодо повернення Росії в ПАРЄ провалився, - Ар'єв
Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв (фракція "Блок Петра Порошенка").
"Бліцкриг-сценарій щодо РФ в ПАРЄ поламали спільними зусиллями. Але будемо дуже пильними. Дякую українській делегації! Знову довели, що лише спільні дії дають результат, ми з Олена Сотник та Георгий Логвинський вчора билися на Спільному комітеті, щоб запобігти реалізації швидкого сценарію. Вдалося - більшість не готові іти назустріч російському шантажу, що керівники РЄ в розмовах зі мною визнали одразу після закінчення засідання. Ну а робота посла Дмитро Кулеба - взагалі вище за усілякі похвали", - написав він.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Агресивні заяви деяких делегатів ПАРЄ можна розглядати як приховані територіальні претензії до України, - Ірина Геращенко. ФОТОрепортаж

Ар'єв зазначив, що в результаті на бюро ПАРЄ від Ягланда сьогодні вимагали жорсткої позиції на переговорах у Москві і взагалі подати в суд на РФ за несплату внесків.

"Атмосфера змінюється. І змінюється не сама по собі, а через спільні дії і синергію українців в РЄ. Працюємо і стежимо далі", - додав він.
Як повідомлялося, ПАРЄ більшістю голосів ухвалила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації.
У тексті рішення залишилася норма про те, що ПАРЄ і Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) повинні "гармонізувати правила участі і представництва країн-членів в обох статутних органах".
Також читайте: Ар'єв про резолюцію ПАРЄ: Це суто політичний момент. Трагедії точно робити не потрібно
Це рішення має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. З огляду на що санкції повинні відновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.
Цю норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися в пропорції 60 на 30.
Нагадаємо, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року - відразу після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми і виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ. У січні 2017 року єкс-глава ПАРЄ Педро Аграмунт заявив, що не розраховує на участь російської делегації в роботі асамблеї в 2017 році. У червні голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що Росія не буде платити в бюджет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) близько третини свого щорічного внеску. 11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка в теорії може допомогти РФ повернутися в організацію.