Суд відмовився відстороняти від посади підозрюваного в розкраданні заступник міністра оборони

Гордон 1
Суд відмовився відстороняти від посади підозрюваного в розкраданні заступник міністра оборони

Солом'янський районний суд міста Києва відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) у відстороненні з посади заступника міністра оборони України Ігоря Павловського. Про це "Українським новинам" повідомив представник САП.

Таке рішення було ухвалено 4 грудня.

Павловський є підозрюваним у справі про розтрату 149 млн грн під час закупівлі пального для Міноборони. Розслідування веде Національне антикорупційне бюро України.

Міністр оборони України Степан Полторак відмовився на час розслідування відсторонити Павловського.

У квітні 2016 року комітет із конкурсних торгів Міністерства оборони України відхилив пропозиції від низки компаній, включно з WOG, ОККО і "Укртранснафтопродукт", і вибрав "Трейд Коммодіті" переможцем відкритого тендеру із закупівлі рідкого палива. 13-го і 18 травня Міноборони і "Трейд Коммодіті" уклали 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд грн. У червні–серпні 2016 року вони уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той самий обсяг зросла на 16% від початкової вартості.

"Трейд Коммодіті" пояснила підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і на доказ навела дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts.

У Національному антикорупційному бюро вважають, що зростання ціни відбувалося "за відсутності будь-яких правових підстав" і завдало держбюджету збитків на суму 149 млн грн.

11 жовтня у цій справі затримали Павловського і керівника департаменту держзакупівель відомства Володимира Гулєвича. Останній перебуває під домашнім арештом, а Павловському цей запобіжний захід змінили на особисте зобов'язання. На поруки його взяли Герої України Ігор Герасименко та Олександр Порхун.

Заступником міністра оборони Павловського призначено у квітні 2015 року.