Росія звинувачує Гриценка у закликах до терактів в Москві і Таганрозі

iPress.ua 1
Росія звинувачує Гриценка у закликах до терактів в Москві і Таганрозі

Про це йдеться на сайті Слідкому Росії.

Зазначається, що 2 липня 2017 року Гриценко в ефірі українського каналу публічно виступив нібито із закликом до підриву автомобілів у Москві і Таганрозі.

Російські слідчі прийшли до висновку, що нібито підтверджується і висновком лінгвістичної експертизи цьому відеозапису, що в словах Гриценко нібито містяться заклики до здійснення терористичної діяльності.

Відповідно до ст.12 КК Росії іноземні громадяни, які вчинили злочин за межами Росії, спрямоване проти інтересів Росії, підлягають кримінальній відповідальності.

У зв'язку з цим Слідком Росії порушив кримінальну справу стосовно Гриценка за нібито ознаками злочину, передбаченого статею російського законодавства "публічні заклики до здійснення терористичної діяльності".

Як повідомляв iPress.ua, у квітні Росія направила в Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні запит про оголошення колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в міжнародний розшук з метою його арешту та подальшої екстрадиції в РФ.

У вересні 2015 року голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив про те, що Арсеній Яценюк в 1994-1995 роках воював у Чечні і удостоївся найвищої нагороди Джохара Дудаєва "Честь нації" за знищення російських військовослужбовців.