У США серйозні сутички ультраправих та їх опонентів

Експрес
У США серйозні сутички ультраправих та їх опонентів
У студентському містечку Університету Вірджинії відбулися зіткнення учасників мітингу ультраправих із супротивниками. Про це повідомляє Голос Америки.
Група ультраправих зібралася в суботу на території Університету Вірджинії в Шарлотсвіллі в рамках підготовки до акції "Об'єднаємо правих", змусивши губернатора штату закликати людей триматися подалі від університетського містечка.
Напередодні, в п'ятницю ввечері, група демонстрантів також пройшла через університетське містечко в Шарлотсвіллі зі смолоскипами, скандуючи гасло: "Життя білих має значення". Під час цього маршу сталося зіткнення з противниками маніфестації.
Поліції довелося застосувати сльозогінний газ, щоб запобігти подальшому насильству. Щонайменше одну людину було заарештовано, а кілька інших - отримали легкі поранення.
Раніше очікувалося, що в суботній акції візьмуть участь від 2 до 6 тисяч осіб, які незадоволені знесенням місцевого монумента, присвяченого пам'яті генерала Конфедерації Роберта Лі, головнокомандувача армії Півдня за часів Громадянської війни в США 1861-1865 років.
У зв’язку з цим в штаті Вірджинія запроваджено надзвичайний стан.
Як повідомляє AP, під час масових заходів 12 серпня невідомий на автомобілі скоїв наїзд у натовп активістів, які виступають проти мітингу ультраправих. В результаті 1 людина загинула і щонайменше 26 опинилися в лікарні. Пізніше водій автомобіля був заарештований.
Президент США Дональд Трамп у Twitter закликав до єдності і засудження ненависті.
"В Америці немає місця на такий вияв насильства. Давайте станемо разом, як один", - написав він.
Губернатор Вірджинії Террі Маколифф оголосив підвищену готовність для Національної гвардії штату з метою попередити нові зіткнення між ультраправими і їх противниками.
Він також сказав, що дав вказівки силам безпеки діяти швидко і рішуче, якщо знову виникнуть спалахи насильства.