Кремль: Сподіваємося, що Україна визнає анексію Криму

Сегодня
Кремль: Сподіваємося, що Україна визнає анексію Криму

Росія розраховує на нормалізацію відносин з Україною після того, як Київ визнає анексію Криму. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає УНІАН.

Він вважає, що нормалізація українсько-російських відносин можлива і Кремль сподівається на неї.

"Ми сподіваємося, що з часом це визнання настане. Повинна бути проявлена повага до волевиявлення мільйонного населення півострова. Також надалі ми розраховуємо, сподіваємося, що буде можлива нормалізація російсько-українських відносин" – сказав Пєсков.

Як заявляв під час візиту до Києва 9 жовтня турецький лідер Реджеп Ердоган, Туреччина як і раніше підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не визнає захоплення Криму Російською Федерацією.

У свою чергу президент України Петро Порошенко висловив надію, що Туреччина увійде до міжнародної групи по деокупації Криму. "Ми також розраховуємо на залучення Туреччини до міжнародної групи друзів деокупацію Криму, ідею про формування якої я озвучив з трибуни ООН в Нью-Йорку".

10 жовтня, президент Чехії Мілош Земан, звертаючись до депутатів ПАРЄ, висловив думку, що анексія Росією Криму вже завершена справа і Україна нібито отримає за нього якусь компенсацію.


Крим був незаконно анексований Росією в березні 2014 року після проведення "референдуму", невизнаного ні Україна, ні світовим співтовариством. У тому числі "кримський референдум" не визнає і ООН.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій.