Загинув у Донецьку – за єдину Україну: Майдан вшановує пам'ять відважного Дмитра Чернявського (Відео)

5 канал 13
Загинув у Донецьку – за єдину Україну: Майдан вшановує пам'ять відважного Дмитра Чернявського (Відео)

У Києві надвечір 13 березня вшановують пам'ять вбитого під час Майдану у Донецьку проукраїнського активіста Дмитра Чернявського. Меморіальні заходи розпочалися з годину тому на Майдані Незалежності. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Як відомо, загинув Чернявський 13 березня 2014 року під час мітингу за єдину Україну в Донецьку. Тоді він був добровольцем самооборони, яка охороняла активістів. Після закінчення мітингу на добровольців напали проросійські бойовики. Дмитро отримав ножове поранення, несумісне із життям. Йому було 22 роки.

Сьогодні ж на Майдані його називають "останнім Героєм Небесної Сотні" та першим, хто поклав голову у боротьбі з російською агресією.

"Шкода хлопця. Це хлопець – душа! Він і на всіх фото таким залишиться – усміхненим, доброзичливим. Від нього тепло йшло", - каже про Дмитра один з учасників акції пам'яті.

"Бідні наші хлопці з самооборони намагалися виводити жінок, аби вони раніше пішли. Це було страшно, це просто була бійня. Починалось все з фарби, "зеленки" та яєць. Потім забивали битами, ножі були, відловлювали по провулках", - пригадує події чотирирічної давнини їх учасниця.

Біля Стели зібрались близько сотні учасників акції – серед них й переселенці з Донбасу, які вшановують земляків, що загинули під час російської агресії на сході.

Додамо, що у лютому 2015 року Дмитру Чернявському присвоїли звання Героя України.

Дивіться також фотогалерею за темою: