"Рішення давно назріло": Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю (Відео)

5 канал

Це рішення назріло давно – із такими словами президент США Дональд Трамп оголосив про перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалима. Як наголошує "5 канал", на це не наважувався жоден лідер країни до нього.

За словами Трампа, це рішення стане початком нового етапу мирного врегулювання між ізраїльтянами та палестинцями: "Сполучені Штати залишаються глибоко відданими підтримці, яка спрямована на мирне врегулювання, яке буде прийнятним для ізраїльтян і палестинців. Рішення перенести американське посольство до Єрусалима стане початком нового етапу".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху привітав рішення Білого Дому, назвавши його історичним: "Будь-який мирний договір з палестинцями має включати пункт про те, що Єрусалим – це столиця Ізраїлю. Я закликаю всі країни світу слідувати цьому американському прикладу і перенести свої посольства до Єрусалима".

А от лідер Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що палестинці засуджують і не погоджуються з рішенням Трампа. Адже статус Єрусалима – одне з найгостріших питань у відносинах між Ізраїлем та арабськими сусідами. Він наголосив: "Рішення Дональда Трампа означає, що Сполучені Штати зрікаються ролі посередника у мирному врегулюванні конфлікту на Близькому Сході".