Субсидії на руки в Україні – коли і як це допоможе заощадити

Факти ICTV 1

Українці втратять звичні субсидії. Якщо раніше за вашими платіжками розраховувалась держава, то тепер отримувачам субсидій будуть перераховувати живі гроші на персональні рахунки.

Газ

– Це засіб, який буде стимулювати населення ефективно витрачати ці кошти, – говорить директор департаменту соцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає Ранок у великому місті.

У планах Уряду, що субсидії будуть нараховувати за фактичним обсягом споживання послуг. Тому якщо не вимикаєте світло у кімнаті, чи у вас протікає кран, готуйтесь діставати з кишень більше.

Експерти впевнені,  якщо гроші на субсидії видати українцям на руки, з’явиться стимул для економії, мовляв чим менше витратили на “комуналку”, тим більше шансів заощадити живі гроші. Та, враховуючи український менталітет, не кожен втримається від спокуси витрачати все на себе.

Читайте: Кабмін повинен терміново змінити постанову про субсидії – експерт

У Міністерстві фінансів запевняють, якщо швидко ухвалити відповідну постанову, то вже з 1 квітня субсидії будуть нараховувати людям “живими” грошима. Також гроші можна буде отримати через відділення зв’язку. Але у Мінсоцполітики не впевнені, що монетизувати субсидії вдасться так швидко. Експерти ж переконані, Україна поки  не готова до таких кардинальних змін в системі субсидій.

Нагадаємо, з 1 січня розпочалася монетизація субсидій, однак споживачі ці кошти не отримають.