У Львові знайшли унікальну картотеку служби безпеки ОУН

Новое Время
У Львові знайшли унікальну картотеку служби безпеки ОУН

У Львові знайшли оригінали картотеки служби безпеки Організації українських націоналістів, повідомила керівник програм Центру досліджень визвольного руху Ярина Ясиневич.

"В КДБ була картотека, ну, ви знаєте. Але й в служби безпеки ОУН теж була. Вперше ми знайшли оригінали", - заявила вона на своїй сторінці в Facebook.

Директор Національного музею-меморіалу Тюрма на Лонцькому Руслан Забілий у коментарі Громадському радіо розповів, що знайдена картотека є частиною архіву, яка належала референтурі служби безпеки ОУН, коли нею керував фактичний творець військової контррозвідки ОУН - СБОУН Микола Арсенич-Березовський.

"Важливо і цікаво, те, що раніше ми тільки знаходили у документах відомості про існування картотеки, а зараз ми знайшли її саму… Це унікальний матеріал, що досі не потрапляв у руки істориків", - заявив Забілий.

У картотеці зібрана інформація на декілька тисяч осіб. Однак, за словами історика, не всі вони були ворогами ОУН. "Особливість роботи будь якої служби - це збір інформації та її аналіз", - пояснив він.

Нагадаємо, що у Теребовлі Тернопільської області співробітники Служби безпеки України випадково виявили невідомий архів ОУН, захований в металевому бідоні.