Запропонована групою Коломойського поправка до законопроекту призведе до підвищення цін на бензин – експерти

Гордон
Запропонована групою Коломойського поправка до законопроекту призведе до підвищення цін на бензин – експерти

Якщо Верховна Рада підтримає пропозицію ввести мита на імпорт нафтопродуктів, ціни на бензин зростуть, заявив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, повідомляє прес-служба компанії.

За його даними, в Україну завозять з-за кордону приблизно 80% нафтопродуктів.

"Ініціатива народних депутатів щодо введення мит на імпорт нафтопродуктів буде мати єдиний результат – пропорційне підвищення цін як на імпортне, так і на українське паливо. Будь-який новий податок на імпорт буде вести до подорожчання всього палива, яке споживають в країні,– уважає експерт. – Уведення мита в односторонньому порядку, без консультацій із торговими партнерами – Литвою, Польщею, Білоруссю, Болгарією, країнами Чорноморського регіону тощо – може привести до кроків у відповідь, які вдарять по українському експорту".

Лобістом ініціативи експерти "А-95" вважають групу "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського, яка контролює, зокрема, найбільший нафтопереробний завод "Укртатнафта" в Кременчуці.

"За 10 років управління "Укртатнафтою" група "Приват" не побудувала жодної нової технологічної установки для підвищення глибини перероблення нафти, а на якість "Євро-5" перейшла останньою серед найбільших гравців ринку, відставши на кілька років. Замість підвищення своєї конкурентоспроможності шляхом упровадження нових технологій група "Приват" пропонує підвищити ціни на нафтопродукти для споживачів", – зазначив Куюн.

У Нафтогазовій асоціації України заявили, що введення мита на імпорт нафтопродуктів на рівні 5,5%, передбачене оновленою редакцією законопроекту №6776-д, спричинить монополізацію ринку і зростання цін для кінцевих споживачів. Офіційну позицію викладено в заяві на сайті організації.

"Такі нововведення призведуть до спотворення конкуренції, поставлять у нерівні умови імпортерів і вітчизняні нафтопереробні підприємства. Очевидно, що в таких умовах кількість імпортних операцій, які сьогодні становлять 70–75% обсягу українського ринку, різко зменшиться чи буде зведеною до мінімуму, ринок стане монопольним, що, зі свого боку, негайно позначиться на роздрібних цінах для споживача", – зазначили в об'єднанні.

Законопроект №6776-д, про поправки до якого йдеться у зверненні, ухвалено в парламенті у першому читанні 14 листопада. Він передбачає перегляд у Податковому кодексі України ставок деяких податків і акцизів.