У МЗС України заявили, що Швеція підтримує український варіант розміщення миротворця на Донбасі

Гордон
У МЗС України заявили, що Швеція підтримує український варіант розміщення миротворця на Донбасі

Швеція підтримує ініціативи української сторони в питанні розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. Про це за підсумками зустрічі 7 грудня міністра закордонних справ України Павла Клімкіна із шведською колегою Маргот Вальстрем повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Головними темами розмови стали питання підтримки Швецією, яка залишатиметься непостійним членом Ради Безпеки ООН у 2018 році, ініціатив нашої держави, зокрема в питанні розгортання миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою Україною ділянкою українсько-російського кордону", – розказали у МЗС України.

Також Клімкін і Вальстрем обговорили санкції проти Росії.

"Співрозмовники погодилися з необхідністю міжнародних санкцій проти РФ до припинення Росією окупації українських територій, а також щодо несвоєчасності будь-яких ініціатив, спрямованих на відновлення права голосу російської делегації в ПАРЄ без виконання Росією всіх ухвалених протягом 2014–2016 років Асамблеєю резолюцій і рішень на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", – ідеться в повідомленні.

20 вересня президент України Петро Порошенко презентував своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі наразі на завершальній стадії.

13 листопада в Белграді відбулася третя зустріч спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова. За підсумками переговорів посольство США у РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" про шляхи досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".

За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.